Aktualności
Spotkanie z Prof. Stanisławem Rosikiem „Pierwsi Piastowie i pierwsi Polacy” – Q&A Projekt Polskość

12 listopada 2024 r. na Facebooku odbędzie się spotkanie z prof. Stanisławem Rosikiem pt. „Pierwsi Piastowie i pierwsi Polacy”, który odpowie na pytania dotyczące wczesnego średniowiecza w Polsce. Spotkanie będzie poprowadzone w ramach Projektu Polskość.
12 listopada 2024 r. o godzinie 18:00 prof. Stanisław Rosik odpowie na Facebooku na wszelkie zadane pytania związane z początkami Państwa Polskiego. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Bejnar-Bejnarowicz z Projektu Polskość. Przy braku konta na Facebooku, można poprosić organizatorów o link do spotkania na platformie Zoom poprzez adres kontakt@polskosc.edu.pl.
Projekt Polskość to inicjatywa zmierzająca do szerokiej refleksji nad polską tożsamością. Ta, pod wpływem rozmaitych wydarzeń historycznych ulegała przeobrażeniom i stawała w obliczu nowych wyzwań. Autorzy projektu zadają przy tym pytanie, czy tożsamości naszego narodu to efemeryczny twór XIX w. czy kontynuacja procesów tożsamościowych w myśl „długiego trwania”.
Projekt Polskość to projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Nauki w ramach Programu „Nauka dla Społeczeństwa II”.
Tutaj znajdziecie link do wydarzenia.
_______________
Marcin Wieczorek (ur. 1993) poznański historyk i archeolog, a obecnie doktorant na Wydziale Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i pracownik Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Interesuje się wczesnośredniowiecznym Kaukazem, szczególnie kontaktami między tym regionem a Bizancjum miedzy IV a VI w. n.e., oraz początkiem chrześcijaństwa w Gruzji. Prywatnie pasjonat fotografii i astronomii.
Powyższy artykuł jest chroniony przez przepisy prawa autorskiego.
Redakcja wyraża zgodę na kopiowanie i przedrukowywanie tylko całości artykułu pod warunkiem zamieszczenia imienia i nazwiska autora, informacji o nim oraz informacji o źródle (link do wczesneśredniowiecze.pl).
Portal prowadzony przez
Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnieul. Kostrzewskiego 1, 62-200 Gniezno
t: 61 426 46 41
e: wczesnesredniowiecze@muzeumgniezno.pl