Aktualności
Suraż, stan. 2. Średniowieczna nekropola na pograniczu polsko-rusko-jaćwieskim

Spotkanie promocyjne publikacji "Suraż, stan 2 – średniowieczna nekropola na pograniczu polsko-rusko-jaćwieskim"
W czwartek, 9 stycznia, w Warszawie odbędzie się spotkanie promocyjne publikacji autorstwa Hanny Olczak, Dariusza Krasnodębskiego, Krystyny Bieńskowskiej, Judyty J. Gładykowskiej-Rzeczyckiej, Agaty Bisieckiej oraz Sylwii Wajdy pt. „Suraż, stan 2 – średniowieczna nekropola na pograniczu polsko-rusko-jaćwieskim”.
Opracowanie stanowi podsumowanie prac badawczych prowadzonych na cmentarzysku w miejscowości Suraż (woj. podlaskie) z przerwami od lat 70. XX wieku oraz projektu mającego na celu udostępnienie w otwartym dostępie materiałów archeologicznych i antropologicznych.
Spotkanie odbędzie się 9 stycznia o godz. 10:00 w budynku IAiE PAN w Warszawie i będzie transmitowane on-line na kanale ArcheoTV oraz na YouTube.
Organizatorami wydarzenia jest Fundacja Przyjaciół Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk, Instytut Archeologii i Etnologii PAN oraz Muzeum Podlaskie w Białymstoku.
______________
Monika Stelmasiak-Majorek (ur. 1993) jest doktorem archeologii, specjalizującym się w archeologii eksperymentalnej i traseologii. Jej zainteresowania badawcze dotyczą w głównej mierze problemu wykonywania i użytkowania wczesnośredniowiecznych przedmiotów z kości i poroża, zwłaszcza tzw. przedmiotów z wyodrębnionym kolcem. Ukończyła studia z zakresu archeologii (spec. pradziejowa i średniowieczna) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a obecnie pracuje jako asystentka w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.
Powyższy artykuł jest chroniony przez przepisy prawa autorskiego.
Redakcja wyraża zgodę na kopiowanie i przedrukowywanie tylko całości artykułu pod warunkiem zamieszczenia imienia i nazwiska autora, informacji o nim oraz informacji o źródle (link do wczesneśredniowiecze.pl).
Portal prowadzony przez
Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnieul. Kostrzewskiego 1, 62-200 Gniezno
t: 61 426 46 41
e: wczesnesredniowiecze@muzeumgniezno.pl